Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod na pokémon Leaf green/Fire red

Tady je návod na zpřístupnění ostrovů.( Birth island a Navel rock) Když to uděláte zprávně, tak dostanete aurora a mystic ticket.


Článek od Lišáka vuka na zpřístupnění ostrovů na LG/FR.

 
 
=================================
1. NÁVOD (odznaky...)
=================================

===============================
A. Pallet Town - začátek
===============================

Dobrodružství začíná. Začínáš ve svém pokojíku. Než sejdeš po schodech dolů, podívej se do PC a vezmi si POTION. Nyní seběhni po schodech dolů a vyjdi z domu. Můžeš zkusit jít do laboratoře, ale zjistíš, že tu není PROFESOR OAK, ale pouze jeho vnuk - váš soupeř.(Budu ho nazývat GARY). Nyní běž na sever města (na ROUTE 1). Běž trávou a nezastaví tě nikdo jiný než PROFESOR OAK. Řekne ti, abys vyhledal jeho laboratoř.

Zde, má PROFESOR OAK přichystané 2 Pokémony pro tebe a pro GARYHO. Ty si vybereš první. Na stole jsou tři Pokébally. Nalevo je BULBASAUR travní Pokémon. Vprostřed je SQUIRTLE vodní Pokémon, a napravo je CHARMANDER ohnivý Pokémon. Po tvém výběru si vybere svého Pokémona i GARY. Když máte oba vybráno, běž z budovy. GARY tě zastaví a bude chtít zápas.

Zápas s GARYM #1
Jestliže si vybereš BULBASAURA: Jestliže si vybereš CHARMANDERA: Jestliže si vybereš SQUIRTLE:
GARY bude mít: CHARMANDER level 5 GARY bude mít: SQUIRTLE level 5 GARY bude mít: BULBASAUR level 5


Tento zápas je docela jednoduchý. Také můžeš použít POTION (vyzvedl sis ho z PC). V tomto souboji také není potřeba žádné strategie, protože oba vaši Pokémoni ovládají pouze základní útoky. (Tackle, Scratch, aj.).

Když zvítězíš, Pokémon se vyvine do dalšího levelu. Po porážce/prohře GARYHO se můžeš vydat vstříc svým Pokémoním dobrodružstvím. Opět běž na sever města a vydej se po ROUTE 1. Tato cesta je krátká a nejsou zde vůbec žádní trenéři. Můžeš ovšem zápasit s divokými Pokémony a protrénovat si Pokémona do vyšších levelů. Brzy se ocitneš ve Viridian City.


===================================
B. Viridian City - Klidné město
===================================

Teď tady nemůžete udělat skoro nic. Stadión je zavřený, a nějaký stařec blokuje cestu na sever. Běž tedy do PokéMartu. Obchodník ti řekne, že má něco pro PROFESORA OAKA. Nyní se vrať (opět po ROUTE 1:) zpět do Pallet town. Běž do profesorovi laboratoře a předej mu tu věc, jak jsi dostal v PokéMartu. Dá ti za ni Pokédex. Když profesor začne mluvit, neobjeví se nikdo jiný než GARY. On také dostane Pokédex. Když máte Pokédex, je čas chytit si Pokémona. Promluv si s jedním z profesorových pomocníků a dostaneš pět Pokéballů. Pokébally si rovněž můžeš koupit v PokéMartu ve Viridian City v ceně P200.

PokéMarket ve Viridian City
Pokébal P200
Potion P300
Antidote P100
Paralyz Heal P200


Chcete-li si vycvičit (nebo chytit) nějakého Pokémona, běžte západně od Viridian City. Na konci cesty je Pokemon Leauge (Pokémoní liga…). Zatím zde ještě nemůžeš nic dělat, nemáš žádné odznaky. Ale po cestě tě zastaví GARY.

Zápas s GARYM #2
Jestliže si vybereš BULBASAURA: Jestliže si vybereš CHARMANDERA: Jestliže si vybereš SQUIRTLE:
PIDGEY level 9 PIDGEY level 9 PIDGEY level 9
CHARMANDER level 10 SQUIRTLE level 10 BULBASAUR level 10


Jeho level by měl být stejně vysoký, jako má tvůj Pokémon. Ani tato bitva by ti neměla činit žádný problém... Vrať se zpět do Viridian City. Běž na sever a najdeš tam toho chlápka, co ti před chvílí blokoval cestu. Promluv si s ním a on ti ukáže, jak správně chytat Pokémony. Potom běž dál po ROUTE 2. Po chvíli přijdeš Viridian Forest.

===============================================
C. Viridian Forest- Zde číhá hmyz a PIKACHU
===============================================

Když vstoupíš do lesa, objeví se ti tu obrázek z "normální" perspektivy - lidského pohledu. Ve Viridian Forest je hodně hmyzích Pokémonů, a také tu můžeš narazit na PIKACHU. (Možná by sis sem mohl zajít později.) Pokračujte dále na sever. Podél cesty je konečně i pár trenérů - Bug catcherů. Les je řídký a neměl by ses v něm ztratit. Běž na východ a brzy budeš na konci ROUTE 2. Opět běž na sever a přijdeš do Pewter City.

==================================
D. Pewter City - Město z kamene
==================================

Běž do PokéCentra a vyléč si své Pokémony. Tvoji Pokémoni by měli mýt "minimálně" level 15. Nižší určitě ne (leda možná u SQUIRTLE). Běž do PokéMartu a nakup si Potiony…

PokéMart v Pewter City
Pokeball P200
Potion P300
Antidote P100
Paralyz Heal P200
Awakening P250
Burn Heal P250
Escape Rope P550
Repel P350


Nyní máš na výběr: buď půjdeš na stadión, nebo se můžeš jít podívat po městě. (Třeba je zajímavé muzeum…). Ale potom už ti nezbude nic jiného, než jít skutečně na stadión. Je tu mladý trenér a neměl by ti činit moc velké potíže, jestli ovšem máš vytrénované Pokémony. Promluv si s ním a začnete zápasit.

Pewterský stadión - ternér Brock
GEODUDE level 12
ONIX level 14


Jestli si vybereš BULBASAURA, nebo SQUIRTLE, máš výhodu. Měl by jsi to zvládnout s jediným Pokémonem. Když vyhraješ, Brock ti dá TM 39 - Rock Tomb. Navíc dostaneš i TM case, což je jakási přihrádka, ve které můžeš uchovávat TM i HM…

Vyléč si své Pokémony a běž na východ k ROUTE 3. Je tu další profesorův pomocník. Dá ti Running shoes ("rychlé boty"). Nyní můžeš chodit rychleji po každém terénu, kromě uvnitř budov. Running shoes použiješ, budeš-li držet tlačítko "B". (+ směrové šipky…). Pokračuj po ROUTE 3. Najdeš zde různé trenéry. Nakonec jdi na sever a vycvič si Pokémony do vyššího levelu. Nahoře uvidíš PokéCentrum. Je tu člověk, který prodává MAGIKARPY za "pouhých" P500. ZLODĚJNA - MAGIKARP NEUMÍ (na tomto levelu) NIC NEŽ SPLASH! Ovšem jestli si ho vytrénuješ do vyššího levelu, tak si ho kup! Ve vyšších levelech je opravdu dobrý… Vyléč své Pokémony, vyjdi ven a pokračuj do jeskyně (Mt Moon).

======================
E. Mt Moon & CLEFAIRY
======================

Nyní je na čase vejít do Mt Moon. Od vchodu běž nahoru a doprava. Běžte pořád doprava a uvidíte "křižovatku". Běž doleva až jeskyně a pak dolů. Uvidíte žebřík, který vede dolů, ale nechoďte (nemusíte:) po něm. Běž kolem žebříku. Měl bys vidět další žebřík. Po něm sejdi…

Odtud běž dál po cestě, dokud neuvidíš další žebřík.

Nyní se ocitneš ve velké jeskyni. Běžte dolů ze chodů. Tady by měli být RAKEŤÁCI. Běž po schodech nahoru a pokračuj podél cesty. Tam nejsou žádní a právě sleduj cestu co jsi viděl dalšího člena od RAKEŤÁKŮ. Ty jsi vlevo s žádným výběrem ale porazit jemu tentokrát. Poraž ho a jdi dál. Je zde ukryt Moon Stone (Měsíční kámen) napravo ve slepé uličce. Běž dál a poraž Super Nerda - hlídá dvě fosilie.

Po porážce ti nabídne, že ti jednoho dá. Z Dome fossil se naklonuje KABUTO z Helix fossil se naklonuje OMANYTE. Můžete je oživit až na Cinnabar Islandu. Po získání fosilie běž vlevo, dolů a po žebříku. Pokračuj dál a brzy se objevíš na ROUTE 4.

Odtud je jedno, kudy půjdete. Ale možná by ses měl držet vpravo - jsou tam dva Blackbelts a ti naučí tvého Pokémona útoky Mega Punch a Mega Kick. V každém případě běž na východ a přijdeš do dalšího města - Cerulean City.


================================
F. Cerulean City - Vodní město
================================

Vyléč si své Pokémony a nakup si potřebné věci (Potiony…).

PokéMart v Cerulean City
Pokéball P200
Super Potion P700
Potion P300
Antidote P100
Paralyz Heal P200
Awakening P250
Burn Heal P250
Escape Rope P550
Repel P350


Potom běž vstříc zdejšímu stadiónu. Jestli sis chytil Pikachu, tak už máš tuto bitvu předem vyhranou. Jsou tu dva mladší trenéři a hlavní trenérka - Misty.

Ceruleaní stadión - trenér(ka:) Misty
STARYU level l8
STARMIE level 21


Dvě slova: Water Pulse. Water Pulse (útok:) by tě asi mohl ohrozit nejvíc. STARYU je docela lehká, ale STARMIE je silná dokonce i na elektrického Pokémona (pokud není na vyšším levelu…). Trenérům BULBASAUR by neměla dělat větší problém. Oproti tomu trenéři CHARMANDER prohrají, jestli nebudou mít vysoký level. Využijte každou příležitost a použijte silný útok. Po bitvě ti Místy dá TM03 - Water Pulse.

Nyní, když jsi porazil zdejšího trenéra, je čas jít na sever, kde uvidíte most. Tady potřetí narazíš na svého rivala - GARYHO.

Zápas s GARYM #3
Jestliže si vybereš BULBASAURA: Jestliže si vybereš CHARMANDERA: Jestliže si vybereš SQUIRTLE:
PIDGEOTTO level 17 PIDGEOTTO level 17 PIDGEOTTO level 17
RATTATA level 15 RATTATA level 15 RATTATA level 15
ABRA level 16 ABRA level 16 ABRA level 16
CHARMANDER leve 18 SQUIRTLE level 18 BULBASAUR level 18


Také zde ho není těžké porazit. PIDGEOTTO je možná trošku těžší, ale RATATTA a ABRA jdou porazit celkem snadno. Pokud jde o jeho startovního Pokémona, neměl bys mít problém, jestli máš nějakého Pokémona s "dobrým" typem. Jestli ho porazíš, dostaneš voice checker. Můžeš ho najít v "klíčové" části ve svém batohu.

Nyní už je opravdu načase vyrazit na most. Je tu pět trenérů. Porazíte je celkem snadno. Na konci mostu narazíš na človíčka, kterého porazíš a on ti dá Nugget. Je na nic, ale můžeš ho celkem dobře prodat v PokéMartu (P5000). Vyjdi z mostu a dej se na východ. Tady je maličké bludiště, sem tam s nějakými trenéry. Ani tady bys je neměl mít problém porazit. Běžte dál a uvidíte dům. To je Bill House (dům Billa). Když vejdeš do domu, uvidíš CLEFAIRY. Řekne ti, že je to člověk. Běž k PC. Tentokrát tu nemáte moc velký výběr, ale pomůžete Billovi. Brzy se zachvěje stroj a z něj někdo vyjde - Bill! Za to, žes mu pomohl ti dá S.S. Ticket. Časem ho použiješ.

Běž zpět do Cerulean City, a tam běž do domu v severo-východním rohu města. Před domem stojí policista. (Možná sis všiml, že předtím blokoval vchod…). Běž dovnitř (viděl jsi už někdy takhle spolehlivě vykradený dům?:) a vyjdi ven zadními dveřmi. (Nebo spíš otvorem…:)

Opět zde budeš bojovat se členem RAKEŤÁCKÉHO TÝMU. Když ho porazíš, dostaneš od něj TM 28 - Dig.

Jižně vedle města je ROUTE 5. Pokračuj dále na jih a napravo uvidíš malou budovu. Vejdi do ní, pokračuj po schodech a projdi dlouhou chodbou. Vylez a ocitneš se na ROUTE 6. Na ní nemůžeš nic dělat, jen chytit nějaké divoké Pokémony a porazit pár trenérů… Pokračuj dál na jih a přijdeš do Vermillion City.

============================================
G. Vermillion City - Moře a vlna
============================================

Asi jako první tě trkne, že nemůžeš jít na stadión. Musíš si totiž naučit Pokémona jedno HM - Cut. Proto běž do přístavu a nasedni na S.S Anne. Jestli jsi byl u Billa a máš S.S Ticket, měl bys být vpuštěn na loď. Na S.S. Anne, běž pořád nalevo a po schodech dolů. Odtud běž dolů a objeví se GARY. Pak běž dál doprava. Brzy se setkáš se svým rivalem. Ještě jednou, a bude další bitva.

Zápas s GARYM #4
Jestliže si vybereš BULBASAURA: Jestliže si vybereš CHARMANDERA: Jestliže si vybereš SQUIRTLE:
PIDGEOTTO level 19 PIDGEOTTO level 19 PIDGEOTTO level 19
RATICATE level 16 RATICATE level 16 RATICATE level 16
KADABRA level 17 KADABRA level 17 KADABRA level 17
CHARMELEON level20 WARTORTLE level 20 IVYSAUR level 20


Po zápase běž rovně do kapitánovi kajuty. Tady uvidíš, jak kapitán zvrací. Běž k němu a promluv si s ním. Bude rád, že mu chceš pomoct a dá ti HM 01. Teď bys možná mohl propátrat celou loď, protože jak z lodi jednou odejdeš, Loď odpluje a už se sem nikdy nevrátí (až zase za rok :))!

Teď už konečně máš HM 01. Můžeš "posekat" strom (keř?) u Vermillioního stadiónu. Běž rovně přes stadión a poraž oba trenéry.

Ale ouha! Dveře ke zdejšímu trenérovi jsou zavřeny, nebo lépe řečeno, tvoří je dva lasery. Otevřeš je tak, že (jak jsi jistě už viděl…), najdeš v některým z košů na stadiónu dva spínače. Prostě budeš chodit od jednoho koše k druhému, dokud nenarazíš na jeden. ULOŽ SI TO!, protože když se na druhý spínač netrefíš (postup je stejný, jako u prvního - chodit…:), loadni si to! (Netrefíš-li se, první spínač se sám od sebe9 zapne…) Dokážeš-li to, lasery zmizí a ty si můžeš promluvit se zdejším trenérem - Lt. Surgem (Poručík Surge).

Vermillioní stadión - trenér Lt. Surge
VOLTORB level 21
PIKACHU level 18
RAICHU level 24


Travní, nebo kamenní Pokémoni tu obstojí nejlépe. Máš-li nějakého, bude pro tebe hračkou ho porazit. Dostaneš svůj další odznak - THUNDERBADGE a TM 24 - Thunderbolt. Nyní, již se třemi odznaky, je načase se vydat do dalšího města. Ale ještě předtím si zajděte do Pokémon Fan Club, v západní části města. Dostaneš za to poukázku na kolo - ukážeš ji tomu prodavači v Cerulean Bike Shop. (Obchod s koly - je v Cerulean City). Vedle Pokémoního Fan Clubu je holka, která chce vyměnit FARFETCH'DA za SPEAROWA. A konečně PokéMart…

Pokémart ve Vermillion City
Pokeball P200
Super Potion P700
Potion P300
Antidote P100
Paralyz Heal P200
Awakening P250
Ice Heal P250
Escape Rope P550
Repel P350
 
===========================
H. Rock Tunnel a dál…
===========================

Teď se můžeš vydat do Rock Tunnelu. Ještě předtím se však vydej z Vermillion City po ROUTE 11. Tady uvidíš jeskyni - Digglet Cave. Je plná DIGLETŮ a DUGTRIO. Projdi tunelem a ocitneš se zpět na ROUTE 2. Běž na jih a uvidíš budovu - vstup do ní. Opět zde uvidíš pomocníka PROFESORA OAKA. A promluv si s ním a jestliže máš 10 (a víc…) Pokémonů, dá ti HM 05 - Flash. Jestli máš pod 10 Pokémonů, tak si je běž OKAMŽITĚ chytit - Flash je důležitý.

Jeskyní se vrať opět do Vermillion City a odtud se vrať zase do Cerulean City. Tady můžeš vyměnit poukázku za kolo. Běž výhodně k ROUTE 9, a pokračuj tudy. Kolem cesty je sousta trenérů. Pokračuj dál, než uvidíš PokéCentrum. Vyléč si své Pokémony a ujisti se, žes naučil HM05 - Flash, z některému ze svých Pokémonů. V tomto PokéCentru uvidíš další známou postavičku - dalšího z profesorových pomocníků. Máš-li více než 20 Pokémonů, dá ti Everstone - což je kámen, který zabrání tvému Pokémonovi, aby se vyvinul. Ale teď už opravdu musíš jít do Rock Tunnelu.

Rock Tunnel
První poschodí
Běž na jih, přejdi kolem vědců a sleduj cestu, dokud se tu neukáže žebřík.

"Poschodí" 1
Běž dolů a obrať se nalevo. Teď pokračuj v chůzi a obrať se na první křižovatce, kterou uvidíš. Běž po cestě pořád dál a měl bys vidět žebřík. Slez po něm.

První poschodí (část II)
Tady běž okolo místnosti. Měl bys vidět další žebřík - slez po něm.

"Poschodí" 1 (část II)
Pokračuj na východ a najednou nemůžeš jít dál. Pokračuj tedy na sever a opět kolem vědců. Vylez po žebříku.

První poschodí (část III)
Běž dolů, a na východ, měl bys vidět východ z jeskyně.

Pokračuj po cestě a brzy přijdeš do Lavender Town.


==================================
I. Lavender Town a RAKEŤÁCI
==================================

Lavender Town je domovem Pokémoních duchů. (Přebývají v Pokémon Tower.) Když teď vstoupíte do Pokémon Tower, nerozeznáte žádného ducha. Potřebuješ věc, která by je dokázala identifikovat. V tomto městě nic moc dělat nemůžeš - jen si vyléč své Pokémony a dokup si věci v PokéMartu.

PokéMart v Lavender Town
Great Ball P600
Super Potion P700
Revive P500
Antidote P100
Paralyz Heal P200
Ice Heal P250
Burn Heal P250
Escape Rope P550
Super Repel P500


Pokračuj na západ po ROUTE 8. Pokračuj pořád dál a uvidíš dům. Jako ten ve Vermillion a Cerulean City. Jenže vrátný tě nebude chtít pustit dál. Tak běž na sever a tam je také dům. Vejdi do něj a projdi podzemní chodbou. Ocitneš se na ROUTE 7. Celadon City je odtud už jen kousek.

V Celadon City si vyléč své Pokémony. Běž do středu města a vstup do budovy, která se jmenuje Game Corner (herna.). Tady se podívej (u pultu) na plakát. Objeví se RAKEŤÁK. Poraž ho. On odběhne a ty běž dál doprava, kde se najednou objevily schody - sejdi tedy po nich.

Game Corner - přízemí
Běž dalšími schody dolů do 2. podposchodí. Uvidíš tu malou hádanku - "posouvačné kachlíky". Teď si jí nevšímej a vydej se opět po schodech dolů do 3. podposchodí. Běž po schodech dolů. Vyřeš "posouvačné kachlíky" a sejdi po schodech dolů. Vejdi do severozápadní části místnosti. Spatříš RAKEŤÁKA. Poraž ho a on ti dá klíč k ovládání výtahu. Když teď máš klíč, vrať se zpět do 2. podposchodí. Je tu další hádanka, podobná té, jako byla ta ve 3. podposchodí. Vyřeš ji a dostaň se dále. Když můžeš používat výtah, můžeš jet do 4. podposchodí. Vylez ven z výtahu - uvidíš RAKEŤÁCKOU OCHRANKU, jak stojí před zamčenými dveřmi. Poraž je a dveře se otevřou. Ocitneš se přímo před vůdce RAKEŤÁKŮ - Giovannim. Poraž ho a dostaneš Silph Scope - identifikuje duchy.

Nyní už máš Silph Scope, teď je čas jít zpět do Lavender Town (Pokémon Tower) a zachránit Mr. Fuji. Opět si zde vyléč své Pokémony a běž do Pokémon Tower.

Pokémon Tower
První poschodí
Tady nic není, jen pár lidí. Běž ke schodům, které vedou do druhého patra.

Druhé poschodí
Když se budete chtít dostat dál, někdo přijde. Samozřejmě nikdo jiný, než váš milovaný soupeř - GARY. Připravte se na další zápas!

Zápas s GARYM #5
Jestliže si vybereš BULBASAURA: Jestliže si vybereš CHARMANDERA: Jestliže si vybereš SQUIRTLE:
PIDGEOTTO level 25 PIDGEOTTO level 25 PIDGEOTTO level 25
GYARADOS level 23 GROWLITHE level 23 GYARADOS level 23
EGGXECUTE level 23 EGGXECUTE level 23 GROWLITHE level 23
KADABRA level 20 KADABRA level 20 KADABRA level 20
CHARMELEON level25 WARTORTLE level 25 IVYSAUR level 25


Poraz ho a běž vlevo do třetího poschodí.

Třetí poschodí
Běž napravo a uvidíš další schody vedoucí do čtvrtého patra. Je tady také spousta trenérek. Je tu taky Escape Rope.

Čtvrté poschodí
Běž napravo k dalšímu schodišti. Je zde Ether a Awakening. Jestli je potřebujete, vezměte si je!

Páté poschodí
Opět je napravo schodište. Je tu takzvaný "magický čtverec". Můžete si tu vyléčit své Pokémony. Pak běžte dál.

Šesté poschodí
Běž nahoru a doleva. Běž ke schodišti a najednou se proti tobě objeví MAROWAKŮV duch. Všimněte si, že nejde chytit ani tím nejlepším Ballem - Master Ballem. Musíte ho porazit (není těžký) a běžte vstříc do nového poschodí. UŽ DO SEDMÉHO!

Sedmé poschodí
Podél cesty tu stojí tři RAKEŤÁCI. Poraž je a promluv si s Mr. Fujim. On tě teleportuje k jeho bytu do Lavender Tower. Za to, žes ho zachránil ti dá PokéFlute. Nyní ti k ničemu není (může probudit spícího Pokémona). Konečně je čas jít do Celadon City pro čtvrtý odznak.


==============================================
J. Celadon City - Herny, Květiny, a Tráva
==============================================

Jak bylo zmíněno už předtím ocitneš se v Celadon City. Můžeš jít samozřejmě na stadión, ale je tu také plno jiných věcí. V Celadon City je největší PokéMart v KANTO! Můžeš si tu nakoupit spoustu věcí, co nikde jinde neseženeš. Jsou tu na prodej různé vývojové kameny - jsou potřeba k vývoji určitého druhu Pokémona (EEVEE - VAPOREON (Water stone - vodní kámen)).

SuperPokéMart v Celadon City
Druhé poschodí - vrchní pult
TM 05 P1000
TM 15 P1000
TM 28 P1000
TM 31 P1000
TM 43 P1000
TM 45 P1000
Druhé poschodí - dolní pult
Great Ball P600
Super Potion P700
Revive P500
Antidote P100
Paralyz Heal P200
Awakening P250
Ice Heal P250
Burn Heal P250
Escape Rope P550
Super Repel P500
Třeté poschodí
Pokédoll P1000
Retro Mail P50
Fire Stone P2100
Thunder Stone P2100
Water Stone P2100
Leaf Stone P2100
Čtvrté poschodí - vrchní pult
Hp Up P9800
Protein P9800
Iron P9800
Carbos P9800
Calcium P9800
Zinc P9800
Páté poschodí - spodní pult
Great Ball P600
Super Potion P700
Revive P500
Antidote P100
Paralyz Heal P200
Awakening P250
Ice Heal P250
Burn Heal P250
Escape Rope P550
Super Repel P500
Střecha - prodejní automaty
Fresh Water P200
Soda Pop P300
Lemonade P350


A taky za speciální mince si můžete koupit různé TM a Pokémony v Game Corner. Je to třeba jediná možnost, jak získat PORYGONA.

Je tu také další zajímavá budova - Celadon Mansion. Promluv si se holkou v prvním poschodí a ta ti dá průkaz, že můžeš jít do Safron City. Jestli sis už všechno prohlédl, běž na vrchol, a tam dostaneš EEVEEHO. V Celadon City se taky můžeš naučit dva nové útoky. Jeden tě naučí útok Counter a můžeš ho najít ve třetím poschodí v PokéMartu. Druhý človíček, který naučí tvého Pokémona útok Softboiled, je vedle Game Corner.

Po "udělání" těchto věcí se můžeš vydat směr stadion! Běž na jih. Bude tě tu blokovat malý strom, použij na něj Cut. Cesta ke stadiónu je konečně volná!

Tento stadión má mnoho trenérů. Můžeš si s nimi zabojovat a tak se vyvinout… Nesmíš si zapomenout koupit mnoho Antidote a Paralyze healů, nebo skončíš v PokéCentru. Zdejší trenérka Erika stojí uprostřed stadiónu. Jestli jsi připraven, promluv si s ní.

Celadoní stadión - trenér(ka:) Erika
VICTREEBELL level 24
TANGELA level 24
VILEPLUME level 29


Máte-li nějakého ohnivého Pokémona, je to v pohodě. Jestli sis třeba chytil GROWLIHTA, použij jeho útok Ember Attack. Také můžeš použít psychického Pokémona, protože VICTREEBELL a VILEPLUME, jsou jedoví Pokémoni. Poražená Erika ti dá čtvrtý odznak a TM. Se čtyřmi odznaky se vydej do Fuchsia City pro pátý odznak. Než odejdeš, možná by ses ještě mohl na ROUTE 16 podívat do vrchního bytu (dostaneš se tam pomocí CUT). Tam dostaneš HM 02 - Fly. Fly ti umožní zaletět si do jakéhokoli PokéCentra, ve kterém jsi už byl.

========================
K. Vpřed k Fuchsia City
========================

Ze Celadon City vedou dvě cesty do Fuchsia City. První je po Cycling Road. Na ni potřebuješ kolo (není problém ho získat…). Druhá a těžší cesta, je jít jižně od Lavender Town.

Jestliže si vybereš cestu po Cycling Road, čti zde:
Ze Celadon City běžte na západ k ROUTE 16. Určitě si všimneš spícího Pokémona. Vezmi si PokéFlute (od Mr. Fujiho) a zapískej na ní. Pokémon (SNORLAX) se probudí a začne s tebou zápasit. Má level 30. Aby ses dostal dál, musíš ho porazit/chytit. Já bych ho doporučil chytit, protože se ve hře vyskytují pouze dva SNORLAXI. Po porážce/chycení SNORLAXE vstup do domu.

Souboj se SNORLAXEM
SNORLAX level 30


Jestli nemáš kolo, stráž (vrátný?) tě tam nepustí.) Projdi domem a také celou Cycling Road (vede pořád na jih). Jak z ní vyjdeš ven, dej se na východ. Po chvíli uvidíš Fuchsia City. Jestliže si vybereš horší cestu, čti zde:
Běžte do Lavender Town a odtud na jih po ROUTE 12. Uvidíš tu dlouhý můstek. Běž na jih (je tu dost trenérů). Nakonec uvidíš, že je cesta blokována SNORLAXEM. Vezmi si PokéFlute (od Mr. Fujiho) a zapískej na ní. SNORLAX se probudí a začne s tebou zápasit. Má level 30. Aby ses dostal dál, musíš ho porazit/chytit. Já bych ho doporučil chytit, protože se ve hře vyskytují pouze dva SNORLAXI. Po porážce/chycení běž dál.

Souboj se SNORLAXEM
SNORLAX level 30


Měl bys vidět nějaký dům. Je v něm rybář…

================================
L. Fuschia City a Safari Zone
================================

Vítej ve Fuchsia City, domovem Safari Zone. Pro více podkladů o SAFARI zóně, odhlásit se rozmanitou část tento jít-přes. Vedle PokéCentra je dům, ve kterém bydlí člověk, který umí odnaučit útoky. Jestli si chceš vymazat útok, běž k němu. Také je tu PokéMart…

PokéMart ve Fuchsia City
Ultra Ball P1200
Great Ball P600
Super Potion P700
Revive P1500
Full Heal P600
Max Repel P700


V jižní části města je stadión (vedle PokéCentra). Tento stadión je trošku divný. Má tu totiž neviditelné zdi.

Musíš je obejít a dostat se ke zdejšímu trenérovi. Jsou tu také trenéři a ti ti můžou posloužit jako "ukazatelé". V každém případě by ses měl brzo dostat ke Kogovi.

Fuchsiový stadión - trenér Koga
KOFFING level 37
MUK level 39
KOFFING level 37
WEEZING level 43


Toto je trošku těžší bitva. Proti Kogovým Pokémonům obstojí asi nejlépe psychický Pokémon. Proti KOFFINGOVI a WEEZINGOVY se naopak moc nehodí zemní Pokémoni, protože jsou oba létající typy. Nespoléhejte se na jednoho Pokémona - rádi používají Self-destuct. Nakup si co nejvíc Revive a Antidote. Ale stačí jeden nebo dva "dobří" psychičtí Pokémoni a určitě zvítězíš. Až porazíš Kogu, dá ti odznak a TM06 - Toxic.

Po tom, co porazíš Kogu, je čas si najít další HM - Surf. Vyjdi ze stadiónu (vyléč se) a vydej se vstříc k Safari Zone. Musíš najít jeden dům - je v centru Safari Zone. Když už jsi v Safari Zone, nesmíš zapomenout také najít Gold Teeth. Až najdeš ten dům, vstup dovnitř a promluv si s tím chlápkem a HM05 - Surf bude tvůj.

Jenže v tomto městě můžeš získat dvě HM. Běž k domu ve východní části města. Promluv si sním a dej mu Gold Teeth. Odměnou ti bude HM 04 - Strength. Pomocí ním můžeš pohybovat kameny. I tady v tomto domě je kámen, který můžeš posunout a získáš Rare Candy.

Pak se stav za rybářem (dům vedle řeky). Promluv si s ním a on ti dá Rod (myslím, že Old Rod…).

A zase si můžeš vybrat, kudy půjdeš. Buď můžeš pomocí Surf jet po moři, nebo můžeš jít do Saffron City. (Já bych šel nejdříve do Saffron City…).


===============================
M. Safron city and Silph Co
===============================

Od ženy v Celadon Mansion byste měli dostat nezbytnou věc pro vstup do Saffron City - Čaj. Pokud jste se za tou ženou nestavili, vraťte se tam pro něj a až potom se vydejte do Saffron City. Musíte projít přes hlídače - bude po vás chtít pití, které mu dejte (ano - onen čaj.) Pak vás nechá projít. A pozor - vcházíte do Saffron City - největší město ve hře. Na severu jsou dva stadiony, ovšem jen na psychickém stadionu dostanete odznak. Potom máte na výběr - zajít do druhého stadionu - Fighting Dojo anebo přímo do největší budovy - Silph Co. (Druhý stadion je zatím zavřený.) Ještě před tím si možná budete chtít prohlédnout PokéMarket.

PokéMarket v Saffron City - seznam věcí
Ultra Ball P1200
Hyper Potion P1200
Revive P1500
Full Heal P600
Escape Rope P550
Max Repel P700


Pokud si budete chtít zajít do Fighting Dojo, vezměte si s sebou nějaké psychické a létající pokémony. Jsou zde 4 mladší trenéři. Budete bojovat vždycky se dvěma trenérama po sobě. Po jejich poražení si promluvte s hlavním trenérem a hlavní zápas začne.

Boj s hlavním trenérem Dojo
HITMONLEE level 30
HITMONCHAN level 30


S psychickými/létajícími pokémony - na dostatečné úrovni - je tento zápas celkem jednoduchý. Pokud ale používáte létajícího pokémona, dávejte si pozor na Hitmonchanův útok Thunderpunch. Po poražení hlavního trenéra dostanete netradiční odměnu - můžete si vybrat ze dvou pokémonů: buď Hitmochana anebo Hitmonleeho.

Teď je na čase, aby jste se vydali zjistit další plány Rakeťáků - pokračujte tedy dále do Silph Co. Vašim úkolem je zachránit firemního prezidenta. Je v 11. patře - do kterého se ale jen tak nedostanete. Potřebujete dostat Card Key (sloužící na otevírání dveří). Abyste ho dostali, jděte do 5. poschodí k výtahu. Odtud jděte doleva a dolů (dál a dál), než uvidíte teleportační kachličku. Tam sveďte zápas s vědcem, kterého porazte a vydejte se dále přes teleportační kachličku- ovšem zatím ho nepoužívejte! Dejte se doprava a měli byste nalézt věc - Card Key. Teď, když už ho máte, jste schopní otevírat dveře. Než se ale vydáte do 11. patra, prolezte, co můžete, najdete např. Carbos, Calcium, Protein a spoustu dalšího. Pokud se vám do toho nechce a věcí máte dost nebo naopak - už je máte všechny, vydejte se do 8. patra, kde si stoupněte na odlišnou podlahu - a voilá! Vaši pokémoni se vyléčí. Teď už je tedy na čase, abychom opět pokročili ve hře.Běžte do 3. patra, kde se vydejte dolů a otevřete tamější dveře Card Keyem.V první místnosti jděte k teleportační kachličce - a použijte ji. Skončíte v 7. poschodí, kde naleznete zaměstnance Silph Co. a vašeho soupeře. Pokud jste se v 8. patře nevyléčili, teď je opravdu nejvyšší čas to udělat. A přišel opět čas čelit soupeři.

Zápas s GARYM #6
Jestliže si vybereš BULBASAURA: Jestliže si vybereš CHARMANDERA: Jestliže si vybereš SQUIRTLE:
PIDGEOT level 37 PIDGEOT level 37 PIDGEOT level 37
GYARADOS level 35 GROWLITHE level 35 GROWLITHE level 35
EGGXECUTE level 35 EGGXECUTE level 35 GYARADOS level 35
ALAKAZAM level 35 ALAKAZAM level 35 ALAKAZAM level 35
CHARIZARD level 40 BLASTIOISE level 40 VENOSAUR level 40


Pokud vašeho soupeře porazíte, promluvíte si se zaměstnancem Silph Co. Dá vám Laprase - vodního pokémona - na 25. ševelu. Nyní si stoupněte na další teleportační kachličku. Použijte ji a budete teleportováni do 11. patra. Tady už na vás čekají Rakeťáci. Nemáte na výběr, musíte je chtě nechtě porazit. Až porazíte toho hlavního, otevřou se vám dveře a musíte opětovně čelit Giovannimu. Na zápas si připravte nějakého bojového a psychického pokémona. Psychický pokémon se hodí zejména na Nidorina a Nidoqueen. Bojový pokémon se naopak hodí na Rhyhorna a Kangaskhana.

Rakeťácký zápas - Giovanni
NIDORINO level 37
RHYHORN level 37
KANGASKHAN level 37
NIDOQUEEN level 41


Jakmile porazíte slavného šéfa Rakeťáků, promluví k vám prezident Silph Co. Jako odměnu za záchranu vám dává Master Ball - nejlepší Ball ve hře, který lze získat jen v jednom unikátu. Chytí napoprvé každého pokémona, bez ohledu na legendy, zdraví (atp…). Doporučuji ovšem schovat právě na legendy, které se chytají nejhůře.

Rakeťáci jsou zase na čas z krku a je opět na čase pomýšlet na kariéru Mistra pokémonů. Je tedy čas jít pro, v pořadí již šestý, odznak. Běžte do psychického stadionu - kam můžete konečně vejít.

K tomu, abyste se dostali za hlavní trenérkou Sabrinou, potřebujete využívat teleportační kachličky. Malá rada, jak se k ní dostat: při vstupu máte na výběr jen jednu teleportační kachlici - vstupte na ní. Potom jděte doleva. Opět doleva. Opět doleva. A nakonec se dejte dolů. A ocitnete se - kde jinde, než u Sabriny! Pokud jste hráli starší hry, jistě si na tento stadion pamatujete, že se silou jste tu moc nepochodili. Ani teď tomu nebude jinak.

Hlavní trenérka stadionu -Sabrina
KADABRA level 38
MR. MIME level 37
VENOMOTH level 38
ALAKAZAM level 43


Jakmile jí porazíte, dostanete MARSHBADGE a TM 04 - Calm Mind.

V tomto městě jste vaše poslání splnili a je načase směřovat dále - na Cinnabar.


===============================
N. Cinnabar - ohnivý ostrov
===============================

Nyní bude asi nejlepší, když si zaletíte do vašeho rodného města - Pallet Town. Odtud jděte na jih, kde použijte SURF. Surfujte pořád dál a dál (bojujte s trenéry a případně posbírejte nalezené věci) - než uvidíte ostrov.

Tento ostrov je úžasný malý. Je tu jen stadion, Pokémarket, Pokécentrum, jeden polorozpadlý dům a Cinnabar Mansion - výzkumné centrum. Můžete si zajít nejdříve třeba do Cinnabar Mansion, kde vám oživí vaše zkameněliny, které jste získali v Mt. Moon. Když dojdete ke stadionu, zjistíte, že je zamčený - potřebujete evidentně klíč. Vydejte se tedy do polorozpadlého domu - najdete ho nad Cinnabar Mansion. Ještě před tím vám ale doporučuji navštívit Pokémarket.

Pokémarket na Cinnabar Islandu- seznam věcí
Ultra Ball P1200
Hyper Potion P1200
Revive P1500
Full Heal P600
Escape Rope P550
Max Repel P700


Až vstoupíte do polorozpadlého domu, jděte rovně, než uvidíte schody vedoucí nahoru. (POZOR! - v této budově na vás útočí pokémoni - jako v trávě… V této budově se navíc dozvíte zajímavosti o Mewovi.) Vylezte po nich a ocitnete se v 2. patře budovy. Každopádně ještě ve druhém patře stiskněte vypínač v soše - očka by měla přestat žhnout. Vydejte se do západo-severního rohu místnosti, kde vylezte po schodech do 3. patra. Opět jděte k soše, kde zmáčkněte vypínač. Jděte dolů a měli byste narazit na vědce. Porazte ho a skočte dolů, do jámy (naproti vědci) - ovšem do té, co má širší ústí. Ocitnete se opět v další části prvního patra. Porazte trenéra a pokračujte dále, než uvidíte schody dolů; slezte tedy po nich. Ocitáte se v suterénu Cinnabar Mansion. Odtud jděte doleva, do první otevřené místnosti. Opět zmáčkněte vypínač na soše. Nyní se vám otevřela místnost nad schody. Bežte tam a pokračujte pořád rovně, než uvidíte další sochu - zmáčkněte ji. Pokračujte doleva. Měli byste vidět místnost s rostlinami a - věcí. Vezměte onu věc a zjistíte, že jde o klíč ke stadionu. Nyní nadešel tedy čas na zápas. Vyjděte z budovy a běžte na stadion. Je trošku odlišný, než ostatní.

Sice je plná mladých trenérů, ale výjimečně s nimi nemusíte bojovat! Ovšem musíte prokázat vaše pokémonní znalosti. Jděte k prvnímu trenérovi, obejděte ho a zmáčkněte tlačítko na stroji. Zeptá se vás na nějakou otázku. Pokud odpovíte správně, dveře do další místnosti se vám odemčou. Pokud ovšem odpovíte špatně, budete muset bojovat s trenérem. To stejné platí u dalších trenérů. Opakujte tedy tento krok (nebo prostě rovnou s trenéry bojujte a získávejte tak zkušenosti), a postupně se dostanete k hlavnímu trenérovi.

(Ještě pro ulehčení jsem vám odpovědi na otázky vypsal):
První otázka: Ano
Druhá otázka: Ne
Třetí otázka: Ne
Čtvrtá otázka: Ne
Pátá otázka: Ano
Šestá otázka: Ne


Zápas s hlavním trenérem stadionu - s Blainem
GROWLITHE level 42
PONYTA level40
RAPIDASH level 42
ARCANINE level 47


Tento zápas není tak těžký, stačí mít nějakého slušně vytrénovaného vodního pokémona a Blainea porazíte celkem snadno - a vy dostanete váš 7. odznak! Nyní k cestě do ligy zbývá už jen jeden, poslední, osmý odznak. Vzpomínáte si na zamčený stadion ve Viridian City? Teď už bude odemčený - a tak se tam tedy vydejte. Nebo vlastně - ono máte dvě možnosti. Napravo od ostrova totiž dosurfujete k Rainobow Island's. A třetí možnost - potom, co jako vítězové odejdete ze stadionu, přijde Bill a zeptá se vás, jestli mu pomůžete. Můžete si vybrat, pokud si vyberete, že mu pomůžete, přijede si pro vás loď a odjedete do části Mystery Islandu. Pokud odpovíte, že mu nepomůžete, máte na výběr z předchozích dvou možností. Vybereme si možnost, že mu pomůžeme. (Odkazuji vás na stránku 29.) Po splnění prvních třech ostrovů se vydejte na Virdidianský stadion.


 

======================
O. Opět ve Viridian City
======================

Vraťte se tedy do Viridian City - k tamějšímu stadionu. Jsou zde hádanky podobné těm v Celadon City. Nejsou nikterak těžké a potom, co uvidíte hlavního trenéra stadionu, si s ním promluvte.

Zápas s hlavním trenérem stadionu - s Giovannim:
RHYHORN level 44
DUGTRIO level 42
NIDOQUEEN level 44
NIDOKING level 45
RHYDON level 50


Pro tento zápas je asi nejlépe zvolit vodního pokémona. Pokud ho máte, použítejte kombinaci útoků Rain Dance a Surf nebo Hydro Pump. Až ho porazíte, dostanete vytoužený poslední osmý odznak - Earth Badge. Nyní se tedy můžete s osmi odznaky vydat do Pokémonové ligy. Z Viridian City běžte na západ a dojdete k budově Ligy.

=====================
P. Cesta k vítězství
======================

Pokud jste zde se soupeřem nebojovali dříve, máte na to nejvyšší čas. Objeví se Gary - připravte si tedy vaše pokémony a hurá do bitvy!

Zápas s GARYM #7
Jestliže si vybereš BULBASAURA: Jestliže si vybereš CHARMANDERA: Jestliže si vybereš SQUIRTLE:
PIDGEOT level 47 PIDGEOT level 47 PIDGEOT level 47
KADABRA level 47 RHYHORN level 45 RHYHORN level 45
RHYHORN level 45 KADABRA level 47 KADABRA level 47
GYARADOS level 45 GROWLITHE level 45 GROWLITHE level 45
EXEGGCUTE level 45 EXEGGCUTE level 45 GYARADOS level 45
CHARIZARD level 53 BLASTOISE level 53 VENOSAUR level 53


Zatím jste svedli asi nejtvrdší bitvu. Doporučuji používat, jako obyčejně: na Pidgeotta, vodní pokémony a Rhyhorna elektrické útoky. Pokud máte temného pokémona, můžete jej použít proti Alakazamovi, Growlitheovi nebo Exeggcuteovi. Po vašem vítězství se dejte opět na západ a vstupte do budovy. Zde se držte pořád severně a ukazujte postupně strážím vaše odznaky. Tak postupujte až ke vchodu do Victory Road.

VICTORY ROAD
Po vstupu do Victory Road uvidte velký kámen. Použijte na něj HM Strenght a zatlačte ho k vypínači napravo. Nyní jděte po schodech nahoru a jděte dále do té doby, než uvidíte dvě schodiště. Po cestě narazíte na trenéra. Po schodech napravo se dostanete k Rare Candy a TM 02. Vraťte se a po levých schodech pokračujte dále. Pokračujte tedy dále, než uvidíte žebřík (s trenérem stojícím vedle toho bojovat nemusíte). Vyšplhejte po něm a uvidíte další velké kameny. Ke kamenům jděte z jihu a dotlačte je k vypínači. Teď pokračujte po schodech dále. Vydejte se na východ - a budete bojovat s Blackbeltem. Pokud půjdete po schodech dolů, najdete TM 37 a také tu uvidíte další vypínač. Ale v každém případě se držte dále na východ, než uvidíte žebřík vedoucí nahoru. Severně od vás spatříte další velký kámen. Tlačte ho na sever až ke zdi. Odtud ho začněte tlačit západním směrem - opět až na konec. Teď byste měli vidět vypínač. Dotlačte tedy kámen až k němu. Také si můžete cestou vzít TM 50- Overheat. Nyní se vraťte k žebříku, ze kterého jste přišli. Odtud se pak dejte po schodech a pokračujte v chůzi západně - než uvidíte schody dolů. Uvidíte vedle sebe stát dva trenéry. Po jejich porážce se vydejte na východ. Tady zatlačte velký kámen do díry a pak do ní seskočte sami. Tlačte kámen nalevo až k vypínači. Odtud najdete - blízko jednoho trenéra - další žebřík. Následuje zápas 2 na 2. Potom jděte a slezte po žebříku. Držte se východním směrem a dorazíte k východu. Odtud jděte jen kousek na sever a dorazíte - do dlouho očekávané budovy - Pokémoní ligy!


======================
Q. Elitní čtyřka
======================

Vstupte do budovy. Nachází se zde i Pokécentrum i Pokémarket. Rozhodně si vyléčte vaše pokémony a nakupte si co nejvíce potřebných věcí (jako Revivey nebo Max Potiony).

Pokémarket v Pokémoní lize - seznam věcí
Ultra Ball P1200
Great Ball P600
Full Restore P3000
Max Potion P2500
Revive P1500
Full Heal P600
Max Repel P700


Elitní čtyřku hned tak neporazíte - doporučuji vám mít pokémony nejméně na 50. levelu (i když s dobrou taktikou se dá vyhrát i na ševelu nižším). Jakmile jste připravení, věci máte nakoupeny a pokémony vyléčeny, je na čase čelit nejslavnějším trenérům - trenérům Elitní čtyřky.

V partě doporučuji mít tyto typy pokémonů:
 • Vodního
 • Ledového
 • Ohnivého
 • Elektrického
 • Létajícího
Zápas v Elitní čtyřce - s Lorelei
DEWGONG level 52
CLOYSTER level 51
SLOWBRO level 52
JYNX levle 54
LAPRAS level 54


Pro tento zápas je nejlepší elektrický a ohnivý pokémon. Elektrického pokémona použijte na Dewgonga, Cloystera, Slowbroa a Laprase. Ohnivého pokémona použijte proti Jynxovi.

Zápas v Elitní čtyřce - s Brunem
ONIX level 51
HITMONCHAN level 53
HITMONLEE level 53
ONIX levle 54
MACHAMP level 56


Na oba Onixe bude platit vodní útok Hydro Pump a pro ostatní pokémony bych použil létajícího pokémona. Tedy - snad až na Hitmonchana, na něj bych použil elektrického pokémona - a jeho Thunder Punch.

Zápas v Elitní čtyřce - s Aghatou
GENGAR level 54
GOLBAT level 54
HAUNTER level 53
ARBOK levle 56
GENGAR level 58


Ani zde na psychické pokémony nebude platit zemní pokémon - na psychické pokémony tedy použijte také psychického pokémona, zatímco naopak, na ostatní pokémony zemního pokémona použijte.

Zápas v Elitní čtyřce - s Lancem
GYARADOS level 56
DRAGONAIR level 54
DRAGONAIR level 54
AERODACTILE levle 58
DRAGONITE level 60


Opět jeden z vašich nejtvrdších zápasů. Sice na Gyaradose platí elektrický pokémon, ale pokud nemáte pokémona ledního typu, připravte se na pořádně tvrdou bitvu s Dragonairy a Aragonitem. Proto bych rozhodně doporučoval si jednoho do party dát a naučit ho Ice Beam.

Zápas s Bluem - ŠAMPIONEM
Jestliže si vybereš BULBASAURA: Jestliže si vybereš CHARMANDERA: Jestliže si vybereš SQUIRTLE:
PIDGEOT level ?? PIDGEOT level ?? PIDGEOT level ??
ALAKAZAM level ?? ALAKAZAM level ?? ALAKAZAM level ??
RHYDON level ?? RHYDON level ?? RHYDON level ??
EXEGGCUTOR level ?? ARCANINE level ?? ARCANINE level ??
GYARADOS level ?? EXEGGCUTOR level ?? GYARADOS level ??
CHARIZARD level ?? BLASTIOISE level ?? VENOSAUR level ??


Vytrvejte - na cestě k mistrovi pokémonů vám chybí poslední krůček!

Pokud máte dostatečný level, není tento zápas nijak těžký. S vodním a ohnivým pokémonem byste měli být schopní současného mistra pokémonů porazit. Po vítězství se objeví profesor Oak. Po krátkém rozhovoru vás vezme do Síně slávy. Zde uvidíte ukončení, zrekapitulování vašich pokémonů v partě a potom následují titulky.Konec…

Konec…?
Ani náhodou, jsme teprve v půlce hry!

Přesto, že jste se stali mistrem pokémonů, musíte zařídit ještě spoustu věcí! A zde začíná také nová hra - ve starých hrách, jak jistě víte, už po porážce ligy nic nebylo, jen chytání pokémonů do 150. Ale teď? Teď vás čeká novinka - OSTROVY.<

Po titulkách se, jako ve starých hrách, ocitnete zpět v Pallet Town. Běžte si, pokud jste tomu tak neučinili, chytit 60 různých pokémonů. Zajděte si potom do laboratoře profesora Oaka, pochlubte se mu a on vám dá National Dex. Nyní se vám také zpřístupnili noví pokémoni - od teď na vás čekají někde i pokémoni z Johta - nejen z Kanta - a k nim právě slouží National Dex.


=================================
2. REKAPITULACE - Mystery Islands
=================================

Hry Pokemon FireRed a LeafGreen vám přináší, jak jsem již psal - nové ostrovy - Mystery Islands. První tři ostrovy jsou přístupné od porážky Blainea na Cinnabar islandu - vzpomínáte, jak se vás žádal Bill o pomoc? Pokud jste řekli ano, máte tyto tři ostrovy asi prochozené. Ovšem pokud jste hráli podle návodu, je načase je projít právě teď. A nejenom ty - od porážky pokémoní ligy můžete navštívit i další čtyři ostrovy - získáte Rainbow Ticket. Celkem je ostrovů sice devět, ovšem na ty další dva potřebujete potvrzení - speciální lístek - od Nintenda - případně cheat nebo zásah do hry. Na těchto dvou ostrovech si můžete chytit dva legendární pokémony. Zde narazíte tedy na pokémony z Johta a je tu pro vás připraveno pár místních úkolů.

Pokud odpovíte na Billovu otázku, že mu pomůžete, skončíte v přístavu Mystery Islandu - na ostrově 1.

===================
A. Island 1
===================

Potom co přistanete v přístavu, Bill vás vezme do Pokécentra. Uvidíte zde dva obrovské stroje. Bill vám dá lístky na 1. 2. a 3. ostrov a navíc mapu těchto ostrovů. A ona pomoc - potřebuje nějaké součástky na opravu stroje.

Surfujte na severo-východ a přistaňte na zatravněné oblasti. Tady moc dělat nemůžete, jen porazte pár trenérů. Pokračujte severně až dorazíte k horkému pramenu. V něm si můžete vyléčit vaše pokémony. Promluvte si s mužem u vodopádu a dostanete HM 06.

Potom jděte na pláž ve východní části ostrova. Odtud surfujte severně, než uvidíte vrcholky hor.

Vyjděte horu a jděte nalevo. Odstrčte dva velké kameny a jděte severně k dalším schodům, po nichž vylezte do dalšího patra. Tady zničte rozbité kameny pomocí Rock Smash. Jsou zde tři schody, pravé a prostřední vedou ke slepé uličce, vydejte se tedy nalevo. Vylezte po nich do dalšího patra a běžte na západ. Měli byste uvidět další jeskyni. Vejděte a pokračujte dále.

Moltresova jeskyně
První část
Jděte rovně, prostě po cestě a ocitnete se v další části.

Druhá část
Opět běžte po cestě a vylezte po schodech - voilá, jste ve třetí části.

Třetí část
Stejně, jako v první i druhé části jděte po cestě…

Nyní se dejte doleva a vyjděte schody nahoru. Je tu malý rébus s velkými i rozbitými kameny. Vyřešte ho a dojděte k dalším schodům. Opět narazíte na kameny - je celkem jednoduché to vyřešit - a dorazíte k legendárnímu pokémonovi - Moltresovi. ‚Promluvte' k němu a začnete bojovat.

Zápas s divokým legendárním pokémonem
Moltres lvl. 70 (?)


Zkuste ho nejdříve uspat nebo paralyzovat, oslabit (…) - a chytit. Ovšem před promluvením k němu si nezapomeňte hru uložit! Motres je ve hře jen jednou!

Po poražení Elitní čtyřky se vám otevírá další jeskyně. Vraťte se ke vstupu do hory - uvidíte dva členy RAKEŤÁKU. Běžte k nim a bojujte s nimi. Až je porazíte, měla by se jeskyně objevit. Zde se dá chytit např. Slugma (jeden z Johto pokémonů). V této jeskyni jsou také hádanky pro slepce. Nyní máte získat dva drahokami - Ruby a Sapphire, které vám umožní propojení s hrami Ruby a Sapphire. No nic, vylezte po žebříku a ocitnete se v místnosti, kde se dá získat drahokam Ruby. Pak vyjděte a dejte tento drahokam vědci na Islandu 1. Dostanete od něj Rainbow Ticket, který vám umožní přístup na Island 4 - 7.

===================
B. Island 2
===================

Oproti prvnímu ostrovu tu není nic moc. Ovšem získáte zde HM 06. Ovšem nejdříve musíte zachránit holčičku na Islandu 3. Předtím možná budete chtít ale navštívit zdejší Pokémarket.

Pokémarket na Islandu 2- seznam věcí
Ultra Ball P1200
Great Ball P600
Lemonade P350
Soda Pop P300
Fresh Water P200
Moo Moo Milk P500


Po záchraně holčičky (viz. Island 3) dostanete od jejího otce HM 06 - Rock Smash a navíc dostanete možnost si zahrát miny hry. Na tomto ostrově je také Move Tutor. Je schopný naučit vás opět nové útoky, obdobné útoku Hyper Beam.

Útoky od Move Tutora
Název: Frenzy Plant Blast Burn Hydro Cannon
Typ: travní ohnivý vodní
Síla: 150 150 150
Přesnost: 90 90 90
PP: 5 5 5


===================
C. Island 3
===================

Hned jak přistanete na ostrově, všimnete si holčičky obklopenou motorkáři. Promluvte si s gangem motorkářů, ovšem, jak zjistíte, nic dělat nejde. Vraťte se tedy na Island 2, kde vejděte do ‚herního' domu ve východní části ostrova. Muž vám říká, že jeho dcera je na Islandu 3, ovšem v půli rozhovoru se objeví dva motorkáři. A nyní se vraťte na Island 3.

Běžte do města, kde si opět promluv si motorkářským gangem. Budete muset nyní porazit za sebou 4 motorkáře.

Motorkář číslo 1
KOFFING level 37
GRIMER level 37


Motorkář číslo 2
KOFFING level 38


Motorkář číslo 3
GRIMER level 38


Motorkář číslo 4 - šéf motorkářů
WEEZING level 39
MUK level 39


Až je porazíte, vyléčte se v Pokécentru, Asi se zastavíte i v Pokémarketu, že…

Pokémarket na Islandu 3 -seznam věcí
Ultra Ball P1200
Hyper Potion P1200
Revive P1500
Full Heal P600
Escape Rope P550
Max Repel P700


Jděte na západ, k travnaté oblasti (můžete zde chytit Psyducka). Přejděte most a ocitáte se na menším západním Islandu.

Odtud jděte pořád na západ, dokud nenarazíte na les. Vezměte si s sebou pokémona, co ovládá HM CUT. Projděte lesem a najdete holčičku, kterou máte zachránit. (Po cestě je samozřejmě i plno věcí, včetně PP UP…)

Běžte k ní a budete muset bojovat s Hypnem na levelu 30. Až vyhrajete bitvu, budete automaticky převezeni na Island 2, kde vám muž poděkuje a odteď si můžete zahrát i mini hry.

Pokud jste ještě neporazili Elitní čtyřku, vraťte se na Island 3, kde si promluvte s Billem a on vás vezme zpět na Cinnabar Island.


==================
D. Island 4
==================

Ostrovy 4 - 7 nejsou přístupné do té doby, než porazíte Elitní čtyřku. Po jejím poražení si zajeďte na Island 1 (viz. Island 1)…. Po dostání Rainbow Ticketu je tedy možné dojet i na tyto čtyři ostrovy.

Island 4 je relativně malý. Můžete zde najít Breedin Center - chovatelské centrum, kde si můžete nechat vysedět vajíčko nebo vytrénovat pokémona. Je zde také jeskyně, kde dostanete TM 07.

Do jeskyně se dostanete tehdy, půjdete-li do východní části ostrova, použijte SURF a surfujte na sever. A tam by měla být naše jeskyně. Podobá se trošku Seafom Island, ale zde můžete dostat HM 07 - WATERFALL. Než odejdete na Island 5. zastavte se ještě v Pokémarketu.

Pokémarket na Islandu 4 - seznam věcí
Ultra Ball P1200
Full Restore P3000
Max Potion P2500
Revive P1500
Ice Heal P250
Full Heal P600
Escape Rope P550
Max Repel P700==================
E. Island 5
==================

Na tomto ostrově se setkáte s dalšími pokémony z Johta, jako Hoppip nebo Sentret. A samozřejmě s dalšími pokémony, na které můžete narazit i v moři.

No, nechme Johto pokémony stranou a pojďme si ho prohlédnout. Island 5 je, na rozdíl od Islandu 4 celkem velký a můžete zde narazit i na nějaké oblíbence RAKEŤÁKŮ.

V jižná části Islandu můžete tedy také najít budovu RAKEŤÁKŮ. Před tím, než sem můžete vejít, musíte navštívit Island 6. Teď se vydejte do severo-východní části ostrova, kde vám starý muž dá vejce, ze kterého se vylíhne Togepi.

Pokud budete surfovat severně, dostanete se k prázdnému domu. Od něj směřujte na východ k jeskyni. Tato jeskyně se podobá bludišti. Není tu moc věcí, ovšem je zde dívka, která bydlí v tom prázdném domě. Zde jsou pokyny, jak dojít přímo k dívce - Jděte: doprava, nahoru, dolů, dolů, doprava, doprava, vlevo, dolů, doprava a nahoru.

Jak se k ní dostanete, začne s vámi bojovat.

Trenérský zápas
Persian level 49
Persian level 49


Celkem jednoduchá bitva, bojovní pokémoni (Hitmonchan…) by na ni měli stačit. Po bitvě s ní promluvte znovu a budete přenesení do jejího domu. Bude vám zadávat pokémony, které jí máte přinést ukázat - a za to vám dá nějaké náhodné ceny.

==================
F. Island 6
==================

Další velký ostrov, který stojí za prozkoumání. Vyléčte si vaše pokémony, a ve zdejším Pokémarketu si doplňte léčebné předměty.

Pokémarket na Islandu 6 - seznam věcí
Ultra Ball P1200
Full Restore P3000
Max Potion P2500
Revive P1500
Full Heal P600
Escape Rope P550
Max Repel P700
Dream Mail P50


Z města se dejte na jiho-východ - ke travnaté oblasti. Brzy dojdete k jeskyni s kovovými dveřmi.

Pokud jste si přečetli popisek, jistě jste postřehli, že je psán v Brajlově písmu, stejně, jako jeskyně u Regi v Ruby a Sapphire. Použijte před nimi HM CUT a dveře se otevřou. Vstupte do nich - a dostanete se do místnosti se 4 dírami. Pokud půjdete do pravé díry, ocitnete se v podobné místnosti. Jestli zvolíte ovšem špatnou díru, budete dopravení zpět, odkud jste se vydávali - tedy do základní místnosti. No, pro ulehčení, je zde cesta - dejte se: severně, západně, východně a nakonec jižně. (Níže je znázorněno grafické řešení.)

- - - - -1 - - - - -
- - - - - - - - - - -
2- - - -P - - - - 3
- - - - - - - - - - -
- - - - -4 - - - - -
P = vaše postava
1. … 4. = vchody, do kterých postupně běžte.

Pokud vše půjde dobře, ocitnete se v místnosti s modrými drahokamy. Běžte dále, uvidíte vědce, který zdrhá. Vraťte se tedy zpět a jděte na Island 5, kde se vraťte k budově RAKEŤÁKŮ.

Nyní bys měl konečně být schopný do ní vstoupit. Naleznete zde stejný druh rébusu, jako v přízemí Game Conner v Celadon City. Projděte to a brzy se setkáte s vědcem, který uprchl.

Zápas s vědcem od RAKEŤÁKŮ
VOLTORB level 49
ELECTRODE level 49
MAGNEMITE level 46
PORYGON level 46
MAGNETON level 46


Až ho porazíte, získáte modrý drahokam - Sapphire. Vraťte se zpátky na Island 1, do Pokécentra, kde dejte pomocníkovi jeho druhou součástku do toho obrovského stroje. Nyní, po velké námaze, konečně s vaší pomocí stroj opravil. Odteď můžete jít vyzvat Elitní čtyřku znovu - anebo se můžete jít zkusit vydat štěstí do Unkown Dungeon.<

===================
G. Island 7
===================

Island 7 je zatím poslední ostrov k prozkoumání. Vyléčte se v Pokécentru a dokupte zboží v Pokémarketu.

Pokémarket na Islandu 7 - seznam věcí
Ultra Ball P1200
Great Ball P600
Full Restore P3000
Max Potion P2500
Hyper Potion P1200
Revive P1500
Ice Heal P250
Full Heal P600
Escape Rope P550
Max Repel P700


Z města jděte na jiho-západ - mimo zatravněnou oblast - k jeskyni. Zde vám v cestě budou stát velké kameny. Další rébus… - a zde je na něj řešení;)

Zatlačte velký kámen ve prostřed nahoře a posouvejte jej severně, než zaplní díru v severním rohu místnosti. Pokud jde o dva velké kameny nalevo, zatlačte je doprostřed, kde stál původně onen prostřední, horní kámen. Odsud je posuň o dva čtverečky nahoru, kde je zatlačte jeden do levé mezery a druhý do mezery pravé.<

Pokud jde o níže položené kameny, dotlačte dva nejblíže k východu a pak do strany ke zdi. Posuňte je pak do vyplnění mezer - nejbližších k východu. Ostatní kameny by měli jít celkem snadno; dotlačit je na původní pozici kamene ve prostřed, nahoře a dotlačte je ke straně. Pokud jste to udělali správně, nastane zemětřesení.

Z jeskyně se dejte na jih, kde uvidíte místo, kde se dá použít HM SURF. Surfujte tedy podélně, než najdete dvě různé rozvaliny s Unowny. Těchto rozvalin je celkem sedm, každá má své vlastní jméno a v každé si můžete chytit nějaké Unowny - kterých je dohromady 28.

Jakmile si pochytáte Unowny, jděte zpět do města. Dejte se na sever, odkud surfujte k severnímu ostrovu. Najdete zde Trainer tower - trenérskou věž, kde můžete získat spousty dalších nových zkušeností.


====================
H. Ho-Oh a Lugia
====================

Jak jsem již psal, k těmto ostrovům musíte mít speciální povolení od Nintenda - zvláštní lístek. (Pokud chcete ‚podváďět' - stačí zadat příslušné cheaty nebo udělat zásah do hry a manuálně si je zpřístupnit.)

Na těchto ostrovech není nic, jen jeskyně, obsahující dva legendární pokémony - Lugyu a Ho-Oha. Vstupte do jeskyně, odkud jděte rovně k žebříku, po němž slezte a pak pokračujte opět dolů. Jděte rovně, než uvidíte rozcestí. Napravo se dostanete do podzemí a nalevo na vrchol hory.

Pokud si zvolíte cestu nalevo, setkáte se s Ho-Ohem na levelu 70.

Pokud si zvolíte cestu napravo, setkáte se s Lugií na levelu 70.

Ho-Ohův 'Sunny Day' a Lugiin 'Rain Dance' dělají bitvu trošičku obtížnější. Pokud máte pořád Master Ball, možná byste ho mohli zkusit použít.


===================
I. Deoxys
===================

V jiho-východním rohu mapy Islandu 3 je malý ostrůvek, na kterém je Deoxys. Opět budete potřebovat povolení od Nintenda nebo malý podvod.

Je zde trojúhelníková hádanka, kterou musíte vyřešit, abyste se k Deoxysovi vůbec dostali. Úkol je jednoduchý - a přesto složitý. Musíte dotlačit trojúhelník na nějaké místo, a přitom mezi jednotlivými posuny musíte dělat co nejméně kroků. Pokud uděláte nějaký krok navíc, trojúhelník se opět ocitne v původní pozici. Pokud budete postupovat správně, trojúhelník by měl začít rudnout. Jakmile uděláte dostačující počet kroků a posuvů trojúhelníku, nastane zemětřesení, trojúhelník se rozpadne a na obloze se objeví Deoxys, sestupující dolů.

Deoxys je na levelu 30. V každé verzi vypadá trošku jinak, jak jste si mohli všimnout, hráli jste-li i jiné hry.

Deoxys je jedním z pokémonů, vyskytujících se ve hrách Pokémon Ruby a Pokémon Sapphire. Ve FireRed i LeafGreen se tedy vyskytuje také. V každé z her má trošku jiný vzhled, stejně, jako statistiku. Pro srovnání jsou zde vypsány všechny tři statistiky.

Informace o pokémonovi - Deoxys
  Deoxys z Ruby a Sapphire Deoxys z FireRed Deoxys z LeafGreen
HP: 50 50 50
Útok: 150 180 70
Obrana: 50 20 160
Rychlost: 150 150 90
Spec. útok: 150 180 70
Spec. obrana: 50 20 160
----- Leer level - Leer level - Leer level -
|        Wrap level - Wrap level - Wrap level -
|        Night Shade level 5 Night Shade level 5 Night Shade level 5
|        Teleport level 10 Teleport level 10 Teleport level 10
|        Knock Off level 15 Taunt level 15 Knock Off level 15
|        Pursuit level 20 Pursuit level 20 Spikes level 20
Útoky: -- Psychic level 25 Psychic level 25 Psychic level 25
|        Snatch level 30 Superpower level 30 Snatch level 30
|        Cosmic Power level 35 Cosmic Power level 35 Iron Defense level 35
|        Recover level 40 Zap Cannon level 40 Amnesia level 35
|        Psycho Boost level 45 Psycho Boost level 45 Recover level 40
|        Hyper Beam level 50 Hyper Beam level 50 Psycho Boost level 45
|            Counter level 50
-----     Mirror Coat level 50=================================
3. RŮZNÉ
=================================


====================
A. Game Corner
====================

Game Conner - Herna -je umístěna v Celadon City. K tomu, abys mohl hrát, musíš nejdříve získat herní mince (coins) a Coin Case - peněženku. Pro získání Coin Case si zajděte na jih Celadon City, do restaurace. Promluvte si s mužem u stolu a on vám ji dá. Od teď můžete měnit peníze a hrát.

Stejně, jako ve hrát Pokémon Red i Blue, Game Conner obsahuje jen jeden typ sázek - automaty. Máte volbu si vybrat ze tří úrovní. Na první úrovni musíte získat tři obrázky v jedné řadě. Na druhé úrovni stačí získat tři obrázky v jakékoli řadě. A na třetí úrovni se počítá i řada šikmá. Po vyhrání nějakých coins (případně proměně u pokladny) si můžete zajít do vedlejší budovy, kde můžete proměnit peníze za ceny.

Levý pult
??? 800 coins
Charcoal 1000 coins
Mystic water 1000 coins
Miracle seed 1000 coins
??? 1600 coins


Prostřední pult
Abra 120 coins
Clefairy 750 coins
Pinsir 2500 coins
Dratini 4600 coins
Porygon 6500 coins


Pravý pult
TM 13 4000 coins
TM 23 3500 coins
TM 24 4000 coins
TM 30 4500 coins
TM 35 4000 coins===================
B. Power Plant
===================

Power Plant - Elektrárna je umístěná na Route 10. Abyste se do ní dostali, zaleťte si k Rock Tunelu, jděte kousek na severo-západ, odkud pak surfujte dolů. Je plná elektrických pokémonů, včetně Voltorbů a Electrodeů, přeměněné ve věci. Ovšem hlavním bodem programu je dozajista legendární pokémon Zapdos.

Zde menší návod, jak dojít k Zapdosovi. Po vstupu jděte: nahoru, nahoru, doprava, dolů, dolů, doprava, nahoru, doleva, nahoru, doleva, dolů, doleva, nahoru, doleva a dolů.

Pokud jste pokračovali podle návodu, měli byste brzy vidět Zapdose. Dojděte k němu, promluvte s ním a začne zápas. Zapdos je na 50. levelu - a ověřte si, máte-li u sebe dostatek Ultraballů.


===================
C. Safari Zone
===================

Safari Zone se nachází ve Fuchsia City. Směřujte od města na sever, kde uvidíte ohrady a v nich pokémony. Po vstupu do budovy zaplatíte P500 a dostanete 30 Safari Ballů nějaké kameny a vnadidla. Hra končí ve chvíli , kdy ji buď sami opustíte anebo ujdete 600 kroků. Na pokémony zde neútočíte, naopak, snažíte si je naklonit pomocí vnadidla. Ale pozor, pokud mu toho dáte moc anebo hodíte kámen, uteče! Můžete zde chytit např. Chaney, Kangaskhana anebo Dratiniho - na kterého jinde nenarazíte. (A Dragonite vám za to určitě stojí!)

Zde jsem pro vás připravil malý seznam Pokémonů, které zde můžete chytit:
 • Nidoran (sameček)
 • Nidorino
 • Nidoran (samička)
 • Nidorina
 • Paras
 • Parasect
 • Eggxexute
 • Doduo
 • Dratini
 • Psyduck
 • Chansey
 • Kangashkan
 • Scyther
===================
D. Unkown Dungeon
===================

Poté, co jste poprvé porazili Elitní čtyřku, odebrali jste se na Islandy a vyřešili tam problém s oním strojem pro přepravu pokémonů z Ruby a Sapphire, můžete jít do pokémoní ligy znovu. Nejdříve si však zaleťte do Cerulean City - k tomu mostu, kde jste získali Nuget. Přejděte ho, dejte se doleva, odkud pak surfujte dolů a opět doleva. Měli byste vidět vchod. Unkown Dungeon je naplněna celkem silnými pokémony - od 40. do 50. levelu. Na konci této jeskyně je pro vás připraven legendární Mewtwo na 70. levelu. Vyzbrojte se proto tedy dobře!

A zde je seznam některých pokémonů z Unkown Dungeon:
 • Electrode
 • Wobbuffet
 • Magneton
 • Ditto
 • Kadabra

============================
E. Elitní čtyřka - podruhé
============================

Poté, co jste se odebrali na Islandy a vyřešili tam problém s oním strojem pro přepravu pokémonů z Ruby a Sapphire, můžete jít do pokémoní ligy znovu.

Mají jiné a silnější pokémony. Stejně, jako když jste ji vyzývali poprvé, doporučuji mít vyzdravené pokémony a kupu léčících předmětů. Typy doporučuji mít stejné, jako jste měli v zápase s Elitní čtyřkou poprvé.

Zápas v Elitní čtyřce - s Lorelei
DEWGONG level 64
CLOYSTER level 63
PILLOSWINE level 63
JYNX levle 66
LAPRAS level 66


Na Dewgonga, Cloystera a Laprase platí elektrický pokémon. Na Pilloswine a Jynxe platí ohnivý pokémon. S Elitní čtyřky je tento zápas zatím nejlehčí.

Zápas v Elitní čtyřce - s Brunem
STEELIX level 65
HITMONCHAN level 65
HITMONLEE level 65
STEELIX levle 66
MACHAMP level 68


Opět oproti prvnímu zápasu moc žádná změna, jen dva vyvinuté Onixe na Steelixe. Na něj se hodí ohnivý pokémon. Na ostatní by měl zase platit létající typ.

Zápas v Elitní čtyřce - s Aghatou
GENGAR level 66
CROBAT level 66
MISDREAVOUS level 65
ARBOK levle 68
GENGAR level 70


Jak vidíte, Aghata přidala do týmu Misdreavouse. Opět na ně povolejte psychické pokémony - anebo někoho s ohnivými útoky. Ohnivý pokémon platí pak i na Crobata a na Arboka. Jediný tvrdší pokémon zde je Misdreavousem.

Zápas v Elitní čtyřce - s Lancem
GYARADOS level 68
KINGDRA level 66
DRAGONITE level 66
AERODACTILE levle 70
DRAGONITE level 72


Proti Gyaradosovi a Kingdře doporučuji opět elektrického pokémona. O Dragonity by se pak měl postarat ledový typ - nejlépe s Ice Beamem. Jakmile Lanceho porazíte, je načase, abychom bojovali opět s Bluem.

Zápas s Bluem
Jestliže si vybereš BULBASAURA: Jestliže si vybereš CHARMANDERA: Jestliže si vybereš SQUIRTLE:
HERACROSS level 72 HERACROSS level 72 HERACROSS level 72
ALAKAZAM level 73 ALAKAZAM level 73 ALAKAZAM level 73
TYRANITAR level 72 TYRANITAR level 72 TYRANITAR level 72
GYARADOS level 73 EXEGGUTOR level 73 ARCANINE level 73
EXEGGUTOR level 73 ARCANINE level 73 GYARADOS level 73
CHARIZARD level 75 BLASTIOISE level 75 VENOSAUR level 75


Jak vidíte, Blue si přidal do týmu Heracrosse a Tyranitara. Porazit Heracrosse by neměl být problém, s Tyranitarem to bude trošku složitější. Může přivolat písečnou bouři, která bude vaše pokémony zraňovat a také skvěle ovládá elektrické útoky. Porazit ostatní už snad nebude tak velký problém - použijte stejnou strategii, jako poprvé. Jakmile Bluea porazíte, opět se objeví Profesor Oak a vy budete opět pozvání do síně slávy. Opět zrekapitulování a titulky.